Dažniausiai užduodami klausimai

Pateikiame dažniausiai iš klientų gaunamus klausimus. Jei vis dėlto nerasite atsakymo į Jums rūpimą klausimą, susisiekite kontaktais žemiau.

Kas yra faktoringas?

Faktoringas yra sąskaitų, kurias išrašote savo klientams, finansavimas. Jūs perleidžiate Faktoro reikalavimo teises pagal Jūsų pirkėjui (debitoriui) išrašytą sąskaitą su atidėtu mokėjimo terminu. Faktoro iš karto sumoka Jums iki 90% sąskaitos sumos. Debitoriui apmokėjus sąskaitą, Faktoro nuskaičiuoja mokestį už faktoringo paslaugą ir perveda likutį.

Faktoringas yra patogiausias finansavimo instrumentas smulkiam ir vidutiniam verslui, nes finansavimas auga kartu su augančiais pardavimais.

Faktoringo teisinį apibrėžimą rasite LR Civilinio kodekso VI knygos 903 str.: Faktoringo sutarties samprata

Kas yra klasikinis (atvirasis) faktoringas?

Sąskaitų, kurias išrašote pirkėjams Lietuvoje, finansavimas. Pigiausias ir greičiausias būdas išrašytas sąskaitas paversti pinigais!

Kas yra tylusis faktoringas?

Sąskaitų, kurias išrašote pirkėjams Lietuvoje arba užsienyje, finansavimas, kai Jūsų pirkėjas nėra informuojamas apie finansavimą.

Kas yra atvirkštinis faktoringas?
Sąskaitų, kurias Jums išrašo tiekėjai Lietuvoje arba užsienyje, finansavimas. Tai tinkamas finansinis produktas tuomet, kai turite pirkėją, kuriam tieksite prekes, bet neturite apyvartinių lėšų toms prekėms nupirkti.
Kas yra eksporto faktoringas?

Sąskaitų, kurias išrašote pirkėjams užsienyje finansavimas. Faktoro prisiima visą kliento nemokumo riziką, todėl Jums nereikia rūpintis partnerio patikimumu.

Kada faktoringas yra naudingiau nei paskola?
 • Pinigus gausite greičiau – vos per vieną dieną;
 • Pinigus gausite patogiau – nereikia pateikti tiek daug dokumentų ir užsiimti varginančiomis procedūromis. Viską galima sutvarkyti internetu;
 • Nemokėsite jokių papildomų mokesčių – įsipareigojimo (limito), sutarties sudarymo, sąskaitų surinkimo bei administravimo;
 • Galite finansuoti pavienes sąskaitas – nebūtina sudaryti ilgalaikių sutarčių;
 • Nereikės įkeisti turto, sutaupysite turto įkeitimo mokesčius;
 • Gausite finansavimą net ir mažai sumai;
 • Nereikės asmeninio laidavimo;
Kaip vyksta finansavimas faktoringo būdu?
 • Pardavėjas išrašo sąskaitą už suteiktas prekes ar paslaugas su mokėjimo atidėjimu.
 • Ši sąskaitą pateikiama Faktoro.
 • Faktoro perveda iki 90% sąskaitos sumos pardavėjui.
 • Sulaukus apmokėjimo, Faktoro atsiskaičiuoja finansavimo mokestį ir perveda likutį pardavėjui.
Kas gali gauti Faktoro finansavimą?

Įmonės, kurios:

 • Išrašo sąskaitas su atidėtu (bet nepradelstu) apmokėjimo terminu.
 • Prekes parduoda finansiškai stabilioms įmonėms.

Finansuojame net ir klientus, turinčius paskolų ar kitų įsipareigojimų kitose kredito įstaigose. Taip pat esame patogus tarpinio (bridge) finansavimo įrankis, kol tvarkotės finansavimą banke.

Kokias sumas finansuojate?

Finansuojame sąskaitas nuo 1 000 iki 1 000 000 EUR. Esant didesniam poreikiui – kreipkitės, ir mes išspręsime jūsų apyvartinių lėšų klausimą.

Kaip gauti Faktoro finansavimą?

Pirmas būdas:

Antras būdas:

 • Paskambinkite numeriu +370 681 50 406 ir mes viskuo pasirūpinsime.

Finansavimo pasiūlymą pateiksime per vieną darbo dieną. Jį patvirtinti galėsite mobiliuoju parašu.

Kiek kainuoja faktoringo paslauga?

Nuo 0.5% iki 2% už 30 dienų mokėjimo atidėjimo terminą (skaičiuojama nuo avansu išmokamos sąskaitos sumos).

Finansavimo kaina yra individuali ir skaičiuojama kiekvieną kartą atskirai. Ji priklauso nuo:

 • Finansuojamos sumos dydžio;
 • Sąskaitų atidėjimo laikotarpio;
 • Faktoringo rūšies;
 • Jūsų pirkėjo finansinės situacijos ir metinės apyvartos;
 • Sandorio rizikos laipsnio.

Norėdami sužinoti finansavimo kainą užpildykite formą.

Ar tikrai nėra paslėptų mokesčių?

Visi FAKTORO taikomi mokesčiai už paslaugas yra įvardinti mūsų puslapyje. Konkretaus sandorio faktoringo mokesčio dydis bus pateiktas Jums prieš sudarant sutartį, ir jis bus galutinis. Šiuo metu esame vieninteliai faktoringo tiekėjai, siūlantys visiškai skaidrią kainą – vienintelį mokestį, kuris išreikštas procentais nuo avansu išmokamos sumos per mėnesį.

Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti finansavimą?

Norėdami gauti finansavimą, pildydami paraišką įkelkite sutartį su klientu, norimą finansuoti sąskaitą bei prekių/paslaugų perdavimo aktą.
Įmonės finansinių ataskaitų – nereikia!

Ar galima finansuoti ne visą sąskaitos sumą?

Taip, mes galime finansuoti tiek, kiek Jums reikia, ir tiek laiko, kiek reikia. Mokestis skaičiuojamas nuo avansu išmokėtos sąskaitos sumos.

Ar mano klientas bus informuojamas apie faktoringą?

Klasikinio (atvirojo) faktoringo atveju – taip.

Sąskaitas finansuojant klasikinio faktoringo būdu, Jūsų klientas yra informuojamas, kad pinigus už išrašytą sąskaitą turi pervesti ne į Jūsų, bet į Faktoro sąskaitą.

Tyliojo faktoringo atveju – ne.

Jei dėl tam tikrų priežasčių nenorite, kad pirkėjas būtų informuojamas, galite pasinaudoti tyliojo faktoringo paslauga.

Ar naudojimasis faktoringu daro įtaką mano kredito istorijai?

Ne, nes faktoringas nėra paskola. Apie naudojimąsi faktoringu kitos kredito įstaigos nėra informuojamos, o Jūsų balanso ataskaitoje faktoringo taip pat nesimato – tai yra pinigų perkėlimas iš Gautinos sumos į Aktyvus, Pinigai ir jų ekvivalentai eilutę. Faktoringas iš esmės yra skolos pardavimas.

Ar finansuodamiesi patirsime kokių nors papildomų išlaidų, jeigu pirkėjas laiku neapmoka Faktoro perleistos sąskaitos?

Jūsų klientui vėluojant atsiskaityti mes toliau taikome sutartyje įvardinto dydžio finansavimo mokestį. Mokestis skaičiuojamas dienų tikslumu. Apie Jūsų kliento vėlavimą apmokėti sąskaitą pranešime nedelsdami, todėl galėsite priminti klientui apie mokėjimo terminą. Svarbu žinoti, kad Jūs tiesiogiai pirkėjui galėsite taikyti nuostatas, numatytas sutarties sąlygų nesilaikymo atveju. Taip pat, norėdami, kad dėl pradelsto mokėjimo termino nebūtų toliau skaičiuojamas finansavimo mokestis, galėsite iš Faktoro atpirkti reikalavimo teises pagal sąskaitą.

Faktoro teigia, kad sprendimą sužinosime bei gausime pinigus per 1 darbo dieną. Ar šio termino laikomasi?

Atsakymą dėl finansavimo gausite per 1 darbo dieną! Užpildę paraišką ir pateikę dokumentus, pinigus taip pat gausite dar tą pačią dieną!

Ar galima teikti paraišką ir pasirašyti sutartis gyvai, nesinaudojant savitarnos sistema?

Galima. Jei neturite galimybės pateikti dokumentų elektroniniu būdu, susisiekite su mumis telefonu +370 681 50 406 ir sutarsime dėl susitikimo. Mums visada malonu Jus priimti svečiuose ir pavaišinti kava!

Ar finansuojate pradelstas sąskaitas?

Sąskaitų, kurių apmokėjimo terminas jau praėjęs, nefinansuojame.

Kas yra regresas?

Regresas – kliento, besinaudojančio sąskaitų faktoringu finansinė atsakomybė tuo atveju, jei pirkėjas neapmoka jam išrašytos sąskaitos.

„Faktoro“ gali pasiūlyti sąskaitų finansavimą be regreso. Finansavus sąskaitą be regreso, nebereikia sekti sąskaitos apmokėjimo termino. Taip pat, pirkėjui tapus nemokiu, nebeturite atsakomybės apmokėti sąskaitą.

 

Kuo Faktoro skiriasi nuo skolų išieškojimo?

Faktoro neteikia skolų išieškojimo paslaugų. Finansuojame sąskaitas, kurių apmokėjimo terminas dar nėra praėjęs. Tačiau galime rekomenduoti Jums skolų išieškojimo partnerius Conlex. Taip pat, galime pasiūlyti viso įmonės debitorinio įsiskolinimo pirkimo ir valdymo paslaugas – ši paslauga leidžia parduoti vėluojančias sąskaitas kartu su visais debitoriniais įsiskolinimais.

Ar Faktoro gali finansuoti visas įmonės sąskaitas?

Faktoro teikia viso įmonės debitorinio portfelio pirkimo ir valdymo paslaugas. Ši produktas leidžia jums finansuoti visas išrašytas sąskaitas, net ir tas, kurių apmokėjimo terminas jau praėjęs, kartu su sąskaitomis, kurių apmokėjimo terminas dar nėra praėjęs.

Kokias papildomas naudas gali suteikti Faktoro?

Faktoro gali ne tik suteikti Jums finansavimą, tačiau ir pakonsultuoti įmonės finansų valdymo, optimalaus finansavimo bei ilgalaikių strateginių sprendimų klausimais. Patyrusi komanda visuomet pasiruošusi Jums padėti be jokio papildomo mokesčio, todėl Jūs visuomet jausitės drąsiai priimdami svarbius sprendimus. Mes taip pat galime nemokamai įvertinti Jūsų klientų riziką!

Užsukite puodeliui kavos ir konsultacijai!

Esame patenkinti Faktoro paslaugomis, viskas vyksta sklandžiai. Ar galime tikėtis geresnių finansavimo sąlygų?

Taip! Jeigu bendradarbiaujame ilgą laiką, finansavimo sąlygas nuolat geriname. Faktoro siekia ilgalaikių santykių, todėl partneriams mažiname finansavimo kainą ir didinam limitą bei avansą.

Kuo Faktoro skiriasi nuo kitų verslo finansavimo bendrovių?
 • FAKTORO nereikalauja turto įkeitimo ir asmeninio laidavimo.
 • FAKTORO taiko vieną, konkurencingą ir skaidrų mokestį. Niekas kitas faktoringo rinkoje to nesiūlo.
 • Jumis rūpinasi asmeninis vadybininkas, kuris turi atsakymus į visus jūsų klausimus ir yra pasiekiamas jums patogiu būdu ir laiku. Pamirškite muziką kitame laido gale ?

Jeigu jau turite faktoringo pasiūlymą, kreipkitės į FAKTORO ir pasitikrinkite, ar galite gauti geresnes sąlygas!