Kaip suvaldyti eksporto rizikas?

Prieš dvi savaites kalbėjome apie tai, kaip ir kur rasti partnerius eksporto prekėms. Šią savaitę Faktoro aptars, kaip valdyti finansus, išvengianti nereikalingų rizikų ar nemokumo atvejų.

Šiuo metu, į įvairias užsienio šalis eksportuoja ne tik didžiosios įmonės, bet taip pat ir smulkus bei vidutinis verslas. Įmonės, suradusios tinkamus partnerius, dalį, o kartais ir visą produkciją parduoda užsienio rinkose. Lietuviškos prekės yra mėgstamos užsienyje, o kartais net neturi alternatyvų. Daugiausia eksportuojama į Rusiją, Latviją, Lenkiją, Vokietiją ir JAV. Tačiau lietuviški verslai atranda ir tolimesnius kraštus, esančius ne Europos Sąjungoje – Singapūrą, Kiniją ar Saudo Arabiją. Šios rinkos dabar jau yra prieinamos ne tik stambiems verslo objektams, bet ir smulkesniosioms įmonėms.

Kartu su augančiu eksportu bei didėjančiu atstumu iki pirkėjų, kyla ir daugiau rizikų. Įmonės, esančias Europos Sąjungoje galime patikrinti, įvertinti jų mokumą ir finansines galimybes (Faktoro gali įvertinti įmonių riziką ir patarti). Esant reikalui – apsidrausti Prekinių kreditų draudimu. Deja, su įmonėmis, esančiomis tolimesnėse rinkose gali būti sudėtingiau – internete nepakankamai informacijos, o prie kitų šaltinių priėjimo neturite. Tokiu atveju rizika gali būti nepamatuota – uždelsti ar išvis neįvykę mokėjimai, ilgi atsiskaitymų terminai, sudarytos sutarties pažeidimai.

Tam, kad nepriimtumėte neteisingų sprendimų, visuomet rekomenduojame pasitarti su šios srities profesionalais, kurie gali patarti, pasiūlyti geriausiai jums tinkančių priemonių teisingiems sprendimams priimti. Galėsime pasiūlyti Prekinių kredito draudimą bei kitas, Jūsų riziką mažinančias opcijas.