Kodėl faktoringas yra geriau nei paskola?

Išsirinkti geriausią finansavimo įrankį verslui – nėra paprasta. Tinkamas variantas priklauso nuo įmonės veikimo trukmės, kredito istorijos, turimo turto ir veiklos srities.

Naujos įmonės – startuoliai, gali ieškoti rizikos kapitalo investicijų; ilgiau dirbančios įmonės su geru kredito reitingu gali pretenduoti į banko paskolas. Tuo tarpu smulkus ir vidutinis verslas, kuris dirba neilgai, turi vidutinius kredito reitingus ir stokoja vertingo turto, susiduria su tam tikrais barjerais – gauti paskolą iš banko ar privačių investuotojų yra sunku arba išvis neįmanoma.

Tuomet geriausia alternatyva yra sąskaitų faktoringas, kuris tam tikrais atvejais yra pranašesnis net už banko paskolą.
Štai keletas priežasčių kodėl:

• Nereikia skolintis. Naudojantis faktoringu įmonei nereikia prisiimti papildomų įsipareigojimų ar skolų. Kuo mažiau skolų, tuo lengviau verlui startuoti ir plėstis, negadinamas įmonės kredito reitingas. Turint skolinių įsipareigojimų, ateityje gali būti sunkiau gauti paskolą ilgalaikiam turtui įsigyti.

• Pinigai gaunami labai greitai. Vos per 2 dienas įmonė gali gauti didelę dalį lėšų – iki 90% išrašytų sąskaitų sumų. O naudojantis faktoringu ne pirmą kartą, šis laikas gali sutrumpėti iki 24 val.

• Mažiau kliūčių. Norint gauti banko paskolą arba kredito liniją, turite pateikti daugybę dokumentų: balansus, finansines išklotines ir kt. Norint gauti nebankinį faktoringą, visų šių dalykų nereikia – faktoringo kompanija savarankiškai įvertina jūsų debitoriaus riziką.

• Įmonėms nereikia gražinti lėšų. Iš sąskaitų finansavimo gauti pinigai nėra paskola, todėl jų grąžinti nereikia. Faktoringo įmonei apmoka jūsų pirkėjas.

• Faktoringo įmonė surenka gautinas sumas. Finansuotojas ne tik teikia pinigus anksčiau apmokėjimo temino, bet taip pat ir prižiūri gautinų sumų surinkimą. Tai verslui labai patogu – nereikia sekti, rūpintis, skaičiuoti.