Viskas, ką reikia žinoti apie sąskaitų finansavimą – faktoringą

Pastaraisiais metais kūrėsi nauji ir lankstūs finansiniai produktai, kurie iš esmės keičia finansinių paslaugų sektorių ir daro jį artimesnį ir draugiškesnį vartotojams. Viena iš šių inovacijų yra sąskaitų finansavimo, faktoringo paslaugos – paprasto ir greito būdo smulkiam ir vidutiniam verslui finansuotis atsiradimas. Šiame įraše paaiškinsime kas yra sąskaitų finansavimas, kaip žinoti, kad Jums jo reikia ir kodėl tai yra ypač naudingas įrankis smulkiam ir vidutiniam verslui.

Kas tiksliai yra sąskaitų finansavimas?

Sąskaitų finansavimas yra finansinė paslauga naudojama likvidumo ir trumpojo laikotarpio piniginių srautų pagerinimui. Tai leidžia įmonėms gauti pinigus už išrašytas sąskaitas, gaunant pinigus anksčiau, nei tos sąskaitos yra apmokamos.

Kaip tai veikia?

Įmonė pristato prekes arba suteikia paslaugas savo klientui ir išrašo sąskaitą, kuri bus apmokėta pirkėjo po 30, 60 ar net 90 dienų. Tuomet faktoringo įmonė nuperka šią sąskaitą ir sumoka iki 90 % sąskaitos vertės Jūsų įmonei. Praėjus apmokėjimo terminui (pvz.: 45 dienoms) Jūsų klientas apmoka sąskaitą faktoringo įmonei. Tuomet, ši sąskaitų finansavimo įmonė atskaičiuoja mokestį už finansavimą ir grąžina Jums likusius 10 % sąskaitos vertės.

Kodėl sąskaitų finansavimas yra svarbus smulkiam ir vidutiniam verslui (SME)?

Smulkus ir vidutinis verslas (SME – small and medium enterprises) dažnai susiduria su ilgais atidėjimo terminais. Todėl, neretai jiems yra naudinga pasinaudoti sąskaitų finansavimo paslauga (arba kitaip sąskaitų faktoringas) ir gauti pinigus anksčiau. Tai leidžia šioms įmonėms laiku išmokėti atlyginimus ir mokesčius, užsisakyti žaliavų ar prekių ir tiesiog lengviau planuotis veiklą. Įmonėms nebereikia laukti pinigų, nes juo gali gauti tada, kada reikia.

Faktoro leidžia įmonių vadovams patiems nuspręsti, kurias sąskaitas jie nori finansuoti, todėl nesant lėšų poreikiui taupomi pinigai. Mokestis mokamas tik už tas sąskaitas, kurios finansuojamos!

Kaip žinoti ar Jūsų įmonei tikslinga naudoti faktoringą?

Jums reikia atsakyti į du paprastus klausimus:

• Ar mano verslas yra B2B sektoriuje, t.y. mano įmonė siūlo prekes ar paslaugas kitiems verslams?
• Ar mano klientai moka su atidėjimu (30 – 90 dienų)?

Jei į abu klausimus atsakėte teigiamai, turėtumėte apsivarstyti sąskaitų finansavimo galimybę. Faktoro sąskaitų faktoringas pirmosioms sąskaitoms taiko nuolaidas, todėl galite išbandyti šią paslaugą ir nuspręsti ar tai yra Jums tinkamas būdas finansuoti verslą.