3 faktoringo galimybės, padėsiančios Jūsų verslui išgyventi ekonominę įtampą
Verslas skelbia apie sumažėjusias įplaukas ir nerimą dėl laukiančių COVID-19 viruso padarinių ekonomikoje. Šalyje skelbiant vis griežtesnius apribojimus verslui, viruso įtaką ekonomikai patirs daugybė sričių: nuo maisto pramonės iki pramogų sektoriaus.
Krizinės situacijos priešakyje įmonė ieško sprendimų, kaip nepasiduoti plintančiai baimei ir užtikrinti veiklos finansavimą. Vienas iš dažniausiai besirenkamų sprendimų – sąskaitų faktoringas.
Jei susiduriate su vėluojančiais sąskaitų apmokėjimais
Ši problema palies visus: tiek smulkų, tiek vidutinį verslą, tiek ir stambaus verslo įmones, kurios vis dažniau papildo faktoringo paslaugomis besinaudojančių klientų sąrašus.
Tikėtina, kad dalis stambių įmonių, pasinaudodamos padėtimi, iš smulkaus bei vidutinio verslo reikalaus lankstesnių atsiskaitymo sąlygų. Tam, kad atsiskaitymų terminai netaptų nežinomybe, įmonės gali kreiptis dėl sąskaitų finansavimo į faktoringo paslaugas teikiančias įmones.
„Įprastai 90 % sąskaitos vertės bus apmokama per vieną dieną, o jei faktoringo paslauga naudojatės ne pirmą kartą – šis laikas gali sutrumpėti iki kelių valandų. Tai ypač aktualu šiuo metu, kuomet dėl griežtų vyriausybės priemonių, verslas yra priverstas mažinti apsukas“, – sako faktoringo paslaugas teikiančios bendrovės „Faktoro“ vadovas Algirdas Gutauskas.
Tokiu būdu įmonė galės subalansuoti pinigų srautus trumpajame laikotarpyje ir gauti pinigus už išrašytas sąskaitas anksčiau, nei tos sąskaitos būtų apmokėtos.
Jei trūksta pinigų plėtrai
Nors viešojoje erdvėje dažniau kalbama apie įmones, kurios viruso plitimo laikotarpiu patirs nuostolius, reikia nepamiršti, kad bus ir tokių, kurios šiuo laikotarpiu atras galimybes verslo plėtrai.
Tokioms įmonėms, pavyzdžiui, medicininės įrangos tiekėjams, gali kilti problemų kreipiantis dėl papildomo finansavimo į bankus. Esant įtampai šalies ekonomikoje, bankai taip pat kels griežtesnius reikalavimus norintiems papildomo finansavimo bei dar labiau užsuks jau ir taip labai silpnai bėgančius bankinio finansavimo kranelius.
Faktoringas yra ypač aktualus smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms, kurių kreditavimo paraiškų atmetimo koeficientas dar iki COVID-19 protrūkio nuolat augo. Vis dėlto, prieš kreipiantis dėl alternatyvų finansavo šaltinių, svarbu atidžiai išanalizuoti visus rizikos faktorius.
Jei netenkate klientų
Kai kuriems verslams, deja, teks spręsti daug rimtesnę problemą, nei vėluojančios sąskaitos. Dėl nutrauktų veiklų dalis verslų praras dalį savo klientų. Tai ypač skaudžiai gali atsiliepti tiems, kurių verslai yra priklausomi nuo vieno stambaus kliento ar žmonių judėjimo. Pavyzdžiui, baldus gaminančioms įmonėms ar mažoms transporto kompanijoms, kurių klientai taip pat turi mažiau užsakymų.
„Staiga prarasti klientai gali reikšmingai paveikti įmonės apyvartą, kurią užlopyti nebus taip lengva. Tokiu atveju papildomų lėšų reikės ne tik nuostolių padengimui, bet ir laikotarpiui, kurio metu ieškosite naujų klientų“, – teigia „Faktoro“ vadovas.
Pasak jo, jei atidžiai įvertinus situaciją, nuspręsite, kad stabdyti veiklos įmonei nereikės, galite kreiptis dėl papildomo finansavimo. Šiuo atveju finansavimas kreipiantis į faktoringo įmone pasižymi keliais pranašumais: jums nereikės prisiimti papildomų įsipareigojimų ar skolų, paraiškos procesas bus paprastesnis nei kreipiantis į banką, o pinigus gausite itin greitai.
„Svarbu suprasti ir tai, kad po kurio laiko vėl viskas grįš į savo vėžias. Visi stengsis atsigriebti už stabtelėjimą, pasipils užsakymai. Juos vykdyti reikės resursų, o pinigai greitai neateis – tuo metu faktoringas taps ypač patogiu išorinio finansavimo šaltiniu“, – sako Algirdas Gutauskas.
Pasidomėkite sąskaitų finansavimo galimybėmis su „Faktoro” bei užsitikrinkite finansinę užuovėją jau dabar.