5 esminiai įmonės kreditingumo vertinimo kriterijai, į kuriuos atsižvelgia finansuotojai

Daugelis įmonių susiduria su sunkumais siekiant gauti norimą finansavimą, dažniausiai ši problema kyla dėl per mažo žinių kiekio apie finansavimo galimybes ir nuolatos pasikartojančių klaidų, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti sunkiai įveikiamos. Todėl šiandien norime su Jumis pasidalinti penkiais esminiais įmonių kreditingumo vertinimo kriterijais, kuriuos žinodami ir suprasdami turėsite didesnes galimybes užsitikrinti finansavimą savo verslui ir idėjoms.

Kreditingumo vertinimo kriterijai

Tinkamo finansavimo produkto pasirinkimas.

Praktika rodo, jog didžioji dalis įmonių turi galimybę gauti finansavimą, tačiau skirtis gali skolinama suma bei finansavimo produktas. Šiuos pasirinkimus dažniausiai nulemia veiklos sektorius, įmonės rizikingumo rodikliai, dydis ir kiti aspektai. Nebankinis finansuotojas „Faktoro“ teigia, jog net aukštą rizikingumo lygį turinčios įmonės turi galimybę gauti finansavimą atvirojo faktoringo būdu jei sąskaitos yra išrašomos finansiškai stipresnėms įmonėms.

Įmonės, jos vadovų ir akcininkų kredito istorija.

Tai atsiskleidžia nagrinėjant informaciją apie pokyčius įmonės valdyme, kreditorinių įsipareigojimų vykdymą praeityje. Taip pat yra analizuojama informacija apie įmonės dalyvavimą teismuose kaip atsakovui, areštus bei skolas. Atsižvelgiama į šiuo metu turimus įsipareigojimus, įmonės amžių bei akcininkų ar vadovų praeityje turėtas įmones ir jų rodiklius.

Sveiki įmonės finansai.

Gali užtikrinti platesnes finansavimo galimybes. Finansuotojas atsižvelgia ir individualiai vertina įmonės apyvartą, pelną, šių rodiklių pokyčius bei tendencijas. Stebimi įmonės darbuotojų pokyčiai. Vertinamas įmonės turtas: transporto parko, nekilnojamo turto vertė, likvidumas. Žinoma, jog finansinių rodiklių augimas visuomet yra vertinamas teigiamai, tačiau finansuotojas yra motyvuotas individualiai vertinti kiekvieną atvejį ir, priklausomai nuo situacijos, suteikti optimaliausią pasiūlymą.

Partnerių bei pačios įmonės atstovų reputacija.

Dažnai ši informacija būna prieinam viešai, taigi finansuotojas vertindamas sandorio riziką nuosekliai išnagrinėja informaciją apie asmenis žiniasklaidoje, atsižvelgia į išsamias kreditingumo ataskaitas. Pastarosiose atsispindi dideli kiekiai susistemintos informacijos su naudingomis įžvalgomis, kurios padeda sumažinti rizikos tikimybę.

Tvarkingai pildomos paraiškos ir pateikiami visi reikalingi dokumentai.

Dokumentų skirtų pasirašymui kiekis gali ženkliai skirtis priklausomai nuo individualios situacijos, tačiau nepaisant to, finansuotojas visuomet siekia turėti prieigą prie kuo didesnio informacijos kiekio apie klientą ir sandorį. Tai suteikia galimybę tiksliau įvertinti riziką bei pasiūlyti tinkamiausią finansavimo produktą. Alternatyvieji finansuotojai visuomet tvirtina, kad tinkama tarpusavio komunikacija yra vienas svarbiausių aspektų norint gauti finansavimą kuo skubiau.

Taigi matome, jog finansavimas gali būti prieinamas daugumai įmonių, tačiau svarbiausia užduotis yra suprasti savo poreikius ir galimybes. Tokiu atveju finansuotojas „Faktoro“ padės rasti būtent Jums pritaikytus optimaliausius sprendimus.