Alternatyvūs finansuotojai „Faktoro“ per metus išaugo trigubai – fiksavo istorinį faktoringo apimčių augimą

  • 2021 m. „Faktoro“ finansavo daugiau įmonių sąskaitų nei per penkerius veiklos metus iki tol
  • „Faktoro“ turtas ir pelnas išaugo beveik tris kartus

Vienas didžiausių Lietuvoje alternatyvių nebankinių verslo finansuotojų – prekės ženklu „Faktoro“ veikiantis UAB „Taurus fondas“ – per 2021 m. valdomą turtą padidino beveik trigubai – nuo 9,3 mln. EUR iki 25 mln. EUR. Faktoringu finansuotų įmonių sąskaitų suma per 2021 m. paaugo 73 mln. ir pasiekė 142 mln. EUR, t. y. daugiau nei du kartus daugiau nei per visus penkerius ankstesnius metus nuo įmonės įkūrimo 2016 m. kartu sudėjus.

Bendras „Faktoro“ paskolų ir faktoringo portfelis per 2021 metus ūgtelėjo daugiau nei dvigubai – nuo 7 mln. EUR iki 16,5 mln. EUR. Beveik trigubai didėjo įmonės pelnas – nuo 225 tūkst. EUR 2020 m., iki 645 tūkst. EUR 2021 metais.

Pasak „Faktoro“ bendraįkūrėjo ir vadovo Algirdo Gutausko, 2021 metus galima laikyti lūžio metais ir įmonės veikloje, ir bendrai rinkoje, kai akivaizdžiai pasijuto, kad finansavimo siekiantys verslai alternatyvius investuotojus jau lygiuoja į vieną gretą su bankais.

„Smulkios ir vidutinės įmonės žino ir pilnai pasitiki alternatyvių finansuotojų teikiamomis paslaugomis, jau sulaukiame ir didesnių įmonių užklausų. Ir anksčiau buvome gerai vertinami dėl greičio ir lankstumo, o situaciją dar labiau pagerino smarkiai sumažėjusios palūkanos rinkoje, vis mažesni bankų ir alternatyvių finansuotojų finansavimo palūkanų skirtumai“, – sako A. Gutauskas

Stiprins veiklą Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Suomijoje

Paskatinta sėkmingo verslo augimo, „Faktoro“ 2022 m. ketina stiprinti pozicijas Baltijos šalių ir Suomijos rinkoje, žvalgosi ir į kitas Vakarų Europos rinkas. „Šiemet planuojame auginti savo paskolų portfelį dar apie 20 mln. EUR, iš jų – 80 proc. skiriant paskoloms su turto įkeitimu ir 20 proc. paskoloms be įkeitimų labai mažoms įmonėms, turinčioms iki 10 darbuotojų. Faktoringo portfelį planuojame didinti daugiau nei 50 proc. ir iki šių metų galo turėti iki 20 mln. EUR“, – sako A. Gutauskas.

Pasak „Faktoro“ vadovo, didelį dėmesį įmonė skirs bendriems projektams su elektroninės prekybos platformomis. „Tobulinsime elektroninės prekybos platformoms skirtą pardavėjų finansavimo (angl. Market place“) produktą, kad jis būtų dar patogesnis naudoti, ir pasiūlysime „Pigu.lt“ platformoje esantiems pardavėjams Suomijoje“, – teigia A. Gutauskas.

Pasak „Faktoro“ vadovo, plėtrą į naujas rinkas palaiko ir į startuolį investuojantys fondai. „Naujos šalys atveria galimybes diversifikuoti veiklą, mažinti verslo rizikas“, – sako A. Gutauskas.

Apie „Faktoro“ (UAB „Taurus fondas“)

„Faktoro“ (UAB „Taurus fondas) nebankinio faktoringo rinkoje veikia nuo 2016 metų ir yra viena iš nebankinio faktoringo pradininkių bei didžiausių nebankinių finansuotojų Lietuvoje, teikianti išskirtines specializuotas verslo finansavimo paslaugas mažoms ir vidutinėms įmonėms Baltijos šalyse, Suomijoje bei Lenkijoje.