Geras verslas prasideda nuo geros verslo idėjos: kaip ją rasti ir paversti realybe

Vieni jau nuo pat pradžių turi aiškią verslo idėją ir žino, kuo nori užsiimti. Kitiems verslo pradžia gali būti sunkesnė, kai pirmiausia tenka išsiaiškinti ir  atsakyti sau – kokios veiklos aš noriu? Jei esate iš pastarųjų, pateikiame populiariausių smulkaus verslo idėjų sąrašą. Svarbiausia, šios verslo idėjos nereikalauja didelio pradinio kapitalo, tad sumaniai pasinaudoję finansavimo pasiūlymais, nepagailėję savo laiko ir pastangų, sulauksite sėkmės, o dar svarbiau – įgyvendinsite savo svajonę.

 

Sėkmingiausių verslo idėjų sąrašas

Jei vis dar ieškote savo verslo krypties, šis verslo idėjų sąrašas gali būti gera pradžia. Įvertinus, su kokiais sunkumais susiduria daugelis žmonių savo gyvenime, kaip gyvenimas ir mes patys keičiamės, šios verslo idėjos turi didelį potencialą būti sėkmingos ir pelningos. Būkite kūrybingi ir įžvalgūs, vertinkite, ne tik kokia verslo idėja jums atrodo patraukli, bet dar svarbiau – kaip ją įgyvendintumėte:

 

Vyresnio amžiaus žmonių priežiūra

Mūsų visuomenė sensta, vadinasi, tokių paslaugų paklausa ateityje tik didės. Be to, ilgėja ir mūsų gyvenimo amžius, nes  dėl modernaus gydymo ir vaistų, oriai gyventi gali net ir sergantys sunkiomis ligomis. Pagalvokite, kokias ilgalaikes ar trumpalaikes paslaugas galėtumėte teikti – nuo pagalbos namų ruošoje iki laisvalaikio užsiėmimų ar medicininės priežiūros.

 

Vaikų lavinimas ir priežiūra

Tūkstantmečio karta įžengia į tėvystę. Nors ir vėliau nei jų tėvai, tačiau aišku viena – ši karta nori turėti vaikų. Jau dabar galima kreiptis dėl anksčiau retai įsivaizduojamų paslaugų, tokių kaip gimdymo ar žindymo konsultacijų. Vaikams augant, jiems skirtų produktų paklausa tik didėja. Pasirinkimas čia itin platus – nuo auklių iki būrelių ar mobiliųjų programėlių vaikams kūrimo.

 

Automobilių remontas

Automobilis vis dar yra pagrindinė transporto priemonė ir deja, vis dar gendanti. Nors ši verslo idėja neišsiskiria ypatingu inovatyvumu, paieškokite, ką galėtumėte pasiūlyti, kad automobilio gedimas netaptų didžiausiu  galvos skausmu. Galbūt, jei gedimas nedidelis, galėtumėte pats atvykti pas klientą atlikti smulkius remonto ar priežiūros darbus jo garaže ar kieme. O gal galite pasiūlyti konsjeržo paslaugą – tai žmogus, kuris nuvežtų jūsų automobilį į remonto dirbtuvę, palauktų, kol jį pataisytų ir jau tvarkingą pristatytų jums. Paskaičiuokite, kiek laiko tokia paslauga sutaupytų – ir pats būtumėte nieko prieš ja pasinaudoti!

 

El. prietaisų remontas

Ši verslo idėja remiasi panašiu principu – poreikis tokioms paslaugoms milžiniškas, nes esame apsupti ekranų ir kitos el. technikos nuo pat ankstyvaus ryto iki vakaro. Deja, kai staiga vienas iš jų sugenda, kaip tyčia tuo metu, kai labiausiai jo reikia, sprendimų, kaip greitai išspręsti šią problemą nėra jau tiek daug. Taigi, jei pagalbą suteiktumėte greitai, o gal net ir kliento namuose, klientų neatsigintumėte.

 

Asmeninis treneris

Sveikatingumo paslaugos yra ant bangos, tad pagalvokite, kaip šioje pelningoje verslo nišoje galėtumėte atsirasti ir jūs. Pasiūlykite asmenines treniruotes, organizuokite mankštas miesto parkuose, galbūt kaimynystėje yra grupė žmonių (jaunos mamos, paaugliai),  kuriems galėtumėte parengti specialią programą? Taip pritrauksite daugiau žmonių, kurie vėliau gali tapti lojaliais klientais. Kartu su mitybos, psichinės sveikatos specialistais galėtumėte pasiūlyti dar daugiau kompleksinių sveikatinimo paslaugų.

 

Greitasis sveikas maistas

Noras greitai ir skaniai užkąsti, nešvaistant daug laiko, niekur nedingo. Tačiau atsirado dar vienas pageidavimas –  užkandžiauti sveikai. Pagalvokite, kaip galėtumėte sujungti šiuos du dalykus į naują verslo idėją. Tiesa, kavinės patalpų nuoma ir įrengimas gali pareikalauti nemenko pradinio kapitalo, bet ir čia išeitis galima – pradžioje savo užkandžius pardavinėkite iš maisto vagonėlio (ang. food truck) Taip galėsite keliauti, pasiekti vis naujus klientus, sužinoti apie jų skonius ir pageidavimus maistui.

 

Skaitmeninė rinkodara

Įmonės reklamai socialiniuose tinkluose  skiria tūkstantinius biudžetus, kodėl tuo nepasinaudojus? Pradėkite vienas arba suburkite komandą, kad galėtumėte pasiūlyti kuo daugiau paslaugų iš vienų rankų: turinio kūrimą, dizainerio paslaugas, svetainių programavimą.

 

Kursai

Mokymasis visą gyvenimą daugeliui tapo nebe skambi deklaracija, o gyvenimo būdas. Nesvarbu, ar to reikia darbui, ar asmeniniam tobulėjimui, vis daugiau žmonių ieško, kaip dar galėtų praplėsti savo akiratį. Galbūt puikiai mokate užsienio kalbą? Esate savo srities profesionalas (finansininkas, rinkodaros specialistas, psichologas), galintis konsultuoti kitus? O gal turite hobį, kurį taip pat galite paversti verslu? Pasidalinkite savo žiniomis, kurių galbūt labai trūksta kitiems – taip laimėsite ir jūs, ir jie.

 

Kas būdinga gerai verslo idėjai? 

Gerą verslo idėją rasti sunku, tačiau įmanoma, ypač jei žinosite, kas jai būdinga. Kodėl sėkmingiausių idėjų sąraše atsirado būtent tokie pasiūlymai? Jiems visiems būdingi keli ypatumai. Jei pasiryžę skirti laiko ir toliau grynintis savo veiklos kryptį, įsivertinkite, ar jūsų verslo idėja turi šiuos sėkmės faktorius:

Inovacija. Galite sukurti visiškai naują produktą ar paslaugą arba rasti, kaip patobulinti jau esamą.  Dar viena alternatyva – pasiūlyti vartotojams kitaip pažiūrėti į įprastą prekę. Pavyzdžiui, laikrodį dabar nešiojame ne tik norėdami žinoti tikslų laiką, bet ir kaip madingą aksesuarą, statuso simbolį. Dar neseniai vyrai rinkdavosi juodas, niekuo neišsiskiriančias puskojines, o dabar jos tapo spalvingu vyriškos aprangos akcentu.

Problemos sprendimas. Jei esantys produktai ir paslaugos neišsprendžia sunkumų, su kuriais žmonės susiduria, arba siūlomi sprendimo būdai yra brangūs, sudėtingi ir nepatogūs – tai šansas jums!

Išskirtinumas. Atvirai sau atsakykite, koks jūsų verslo idėjos išskirtinumas?  Kuo patrauksite klientus: kaina, dizainu, funkcionalumu, pristatymu, aptarnavimu? Aiškiai įvardinkite ir komunikuokite vertę, kitaip žmonės nebus linkę rizikuoti ir išbandyti naujų prekių ir paslaugų.

Rinkos dalis. Labai svarbu, kad jūsų produktui būtų paklausa – t.y. rinkos dalis. Dar geriau, jei rinka auga, vadinasi, jūs taip pat galėsite augti, didinti pajamas, o augant apimtims, mažinti kaštus.

Pelningumas. Jūsų verslo idėja ilguoju laikotarpiu turi tapti pelninga. Jei taip neįvyks, su savo verslu teks atsisveikinti.

 

Paskutinis žingsnis iki starto – finansavimas

Finansavimas jau seniai nėra kliūtis, kuri galėtų užkirsti kelią įgyvendinant savo verslo idėją. Sprendimų ir profesionalios pagalbos tikrai yra, tad įvertinkite savo galimybes ir verslo idėjos įgyvendinimui ieškokite papildomo finansavimo – nerizikuokite visomis savo, tėvų ir giminaičių santaupomis.

Rinkitės finansavimo sprendimą, atsižvelgdami į savo verslo idėjos pobūdį, investicijų poreikį ir veiklos ypatumus. Nepamirškite, kad jaunoms ir mažoms įmonėms teikiamos specialios ar lengvatinės paskolos. Ne visoms paskoloms reikia turto įkeitimo, o su faktoringo paslauga gausite pinigus iš karto, nelaukdami kliento apmokėjimo.

Suprantame, kad pradžioje viskas gali atrodyti painiai, todėl prieš priimdami sprendimą pasiklauskite Faktoro finansų patarėjų nuomonės.  Pateikite paraišką, o mes pasiūlysime geriausius sprendimus – ne standartinius, o pritaikytus tik jums ir jūsų verslo idėjai.