Įgyvendindama „INVEGA“ paramą „Faktoro“ sulaukė net 100 užklausų dėl pagalbos iš SVV įmonių

Nuo gegužės 12 d. portfelines garantijas pagal „Invega“ paramos priemonę „Portfelinės garantijos faktoringo sandoriams 2“ pradėjusi teikti faktoringo įmonė „Faktoro“ sulaukė užklausų portfelinėms garantijoms gauti vertų beveik 5 mln. eurų.

„Nuo sutarties su „Invega“ pasirašymo jau sulaukėme prašymų net iš 100 Lietuvos įmonių. Bendra visų užklausų vertė siekia beveik 5 mln. eurų. Vidutinė limito suma, dėl kurios kreipiasi įmonės portfelinėms garantijoms gauti, yra apie 60 tūkst. eurų. Tačiau valstybės paramą suteiksime ir tiems, kam reikia vos kelių tūkstančių eurų“, – teigia faktoringo bendrovės „Faktoro“ vadovas Algirdas Gutauskas.

Anot jo, dėl paramos dažniausiai kreipėsi įmonės, kurios susidūrė su prekinių kredito draudimo neveiksnumu.

„Tik pajutusios pandemijos poveikį verslui, draudimo bendrovės stipriai sumažino draudimo limitus SVV įmonėms, o naujų limitų išvis nebeišduoda. Įmonės, kurios didžiąją dalį savo produkcijos eksportuoja, iškart susidūrė su tokiais iššūkiais, kaip susitraukę draudimo limitai ir sumažėjusios finansavimo galimybės“, – situaciją komentuoja A. Gutauskas.

„Invega“ priemonė „Portfelinės garantijos faktoringo sandoriams 2“ yra tarsi atsvara prekinių kreditų draudimui, nes leidžia alternatyviems šaltiniams finansuoti Lietuvos įmonių eksportą, kontroliuojant esamas rizikas.

„Portfelinių garantijų faktoringo sandoriams 2 priemonės tikslas – padėti įmonėms gauti finansavimą prekybiniams sandoriams faktoringo forma. Tai padeda suvaldyti verslo apyvartinių lėšų trūkumą palankesnėmis sąlygomis, padidinti įmonių apyvartą ir taip plėtoti jų veiklą. Dirbame tam, jog padėtume verslui, o šiuo metu tokios garantijos – viena iš priemonių padėti verslui, kurio pagrindas – eksportas“, – sako „Invega“ vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Įgyvendinant šią priemonę vienoms įmonėms jau padidinti finansavimo limitai, o kitoms suteikta prieiga prie finansavimo. Laiku išsprendusios apyvartinių lėšų problemą SVV įmonės dabar jau kalba ne tik apie atsigavimą, bet ir plėtrą.

„Džiaugiamės gavę „Invegos“ pasitikėjimą ir galėdami finansuoti smulkaus ir vidutinio verslo įmones, kurioms pagalbos šiuo metu tikrai reikia. Tiek mes, tiek mūsų klientai šiuo metu gyvena optimistinėmis nuotaikomis. Kai kurie iš jų jau planuoja plėtrą bei produkcijos eksportą į kitas šalis“, – sako „Faktoro“ vadovas Algirdas Gutauskas.

Dėl sąskaitų finansavimo gali kreiptis įmonės, turinčios mažos, labai mažos arba vidutinės įmonės statusą. Suteikiamas sąskaitų finansavimo limitas gali svyruoti nuo kelių tūkstančių iki 1,87 mln., o transporto bei krovinių vežimo įmonėms – iki 937.000 Eur.