Kreditus faktoringo sandoriams su valstybės garantijomis dalys ir bendrovė „Faktoro“

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė sutartį su faktoringo bendrove „Faktoro“ dėl 15,6 mln. eurų dydžio garantijų faktoringo portfeliui pagal priemonę „Portfelinės garantijos faktoringui 2″. Portfelinės garantijos bus pradėtos taikyti jau šią savaitę.

Smulkaus ir vidutinio dydžio įmonės jau gali kreiptis į „Faktoro“ dėl neapmokėtų sąskaitų finansavimo su valstybės garantija.

Dėl sąskaitų finansavimo gali kreiptis visos įmonės, turinčios mažos, labai mažos arba vidutinės įmonės statusą. Besikreipianti įmonė turi atitikti bent vieną iš keliamų reikalavimų: turėti iki 250 darbuotojų; jos apyvarta turi siekti iki 50 mln. eurų; jos balansinė turto vertė turi neviršyti 43 mln. eurų.

Pagal pasirašytą sutartį, „Faktoro“ skirta 2,5 mln. eurų suma leis garantuoti 15 mln. 625 tūkst. eurų faktoringo sandorių portfelį ir užtikrinti garantijomis neapmokėtų sąskaitų finansavimą. Vienas „Faktoro“ klientas galės gauti  iki 1,87 mln. eurų sąskaitų finansavimo limitą, o transporto bei krovinių vežimo įmonės – iki 937 tūkst. eurų limitą.

„Šiandien įmonėms gyvybiškai reikia užtikrinti stabilius pinigų srautus, todėl faktoringo garantijos neabejotinai padės palengvinti jų planavimą ir pritraukti papildomų lėšų prekybai finansuoti, todėl labai sveikinu naująjį finansų tarpininką prisijungus prie pagalbos verslui teikimo portfelinių garantijų faktoringo sandoriams forma”, – teigia INVEGA generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Priemonė „Portfelinės garantijos faktoringui 2″ yra skirta smulkaus ir vidutinio dydžio įmonių apyvartinių lėšų užtikrinimui.

„Ši priemonė leis smulkioms ir vidutinėms įmonėms finansuoti neapmokėtas sąskaitas ir taip gauti apyvartinių lėšų įmonės veiklai. Su tokiomis įmonėmis dirbame jau daug metų, todėl paraiškas tikrinsime bei sprendimus priimsime greitai. Pinigai įmonėms bus išmokami per vieną darbo dieną”, – teigia faktoringo bendrovės „Faktoro“ vadovas Algirdas Gutauskas.

Anot jo, pasirašyta sutartis su „INVEGA“ taip pat leis prailginti finansavimo prašančių įmonių sąskaitų atidėjimo terminą iki 180 dienų.